Steiner-rahaston jatkokoulutus- ja projektiapurahojen seuraava hakuaika on 24.12.2022-31.1.2023! Tämä apurahahaku EI koske tutkimusapurahoja!

Hallitus ja henkilökunta

Hallitus

Puheenjohtaja: Professori Per-Henrik Groop

Varapuheenjohtaja ja taloudenhoitaja: KT, DI Kaj Hedvall

Jäsenet:

FM Berndt Arell

LT Henrik Enckell

VT Susanne Homén-Lindberg

Dosentti Ruth Illman

FM Kai Kartio

Dosentti Minna Sarantola-Weiss

Dosentti Taisto Sarkola

Dosentti Viveca Söderström-Anttila

Apulaisprofessori Lena Thorn

KT Hanna Westman

Sihteeri: Toimitusjohtaja Jannica Fagerholm

Lautakunnat

Lääketieteellinen asiantuntijalautakunta

Professori Per-Henrik Groop, pj.

LT Henrik Enckell

Dosentti Taisto Sarkola

Dosentti Viveca Söderström-Anttila

Apulaisprofessori Lena Thorn

Museolautakunta

FM Berndt Arell, pj.

Professori Per-Henrik Groop

Dosentti Ruth Illman

FM Kai Kartio

Dosentti Minna Sarantola-Weiss

Talousneuvosto

KT, DI Kaj Hedvall, pj.

Professori Per-Henrik Groop

VT Susanne Homén-Lindberg

KT Hanna Westman

Henkilökunta

Jannica Fagerholm

Jannica Fagerholm

Toimitusjohtaja

Yleisjohto, sijoitukset

jannica.fagerholm@gyllenbergs.fi
Tuomas Laatikainen

Tuomas Laatikainen

Museomestari

Kokoelmanhallinta, näyttelytekniikka, kiinteistöhuolto

tuomas.laatikainen@gyllenbergs.fi
Antonia Laszlo

Antonia Laszlo

Apuraha- ja viestintävastaava

Apurahat, viestintä

antonia.laszlo@gyllenbergs.fi
Lotta Nylund

Lotta Nylund

Intendentti

Näyttelyt, kokoelmat, lainapyynnöt

lotta.nylund@gyllenbergs.fi
Siiri Oinonen

Siiri Oinonen

Yleisöpalveluvastaava

Viestintä, tapahtumat, museokauppa, kuvapyynnöt

siiri.oinonen@gyllenbergs.fi
Sofia Simelius

Sofia Simelius

Amanuenssi

Kokoelma

sofia.simelius@gyllenbergs.fi
Wilhelm Sjöberg

Wilhelm Sjöberg

Talousvastaava

Taloushallinto, kiinteistöt

wilhelm.sjoberg@gyllenbergs.fi
Gabriella Tjeder-Kajander

Gabriella Tjeder-Kajander

Projektikoordinaattori

Hallinto; kanslia/museo, tapahtumat

gabriella.tjederkajander@gyllenbergs.fi